Ez a széria közel húsz évet fog át.
Ebben jelent meg először a kisebb változtatásokkal a mai napig gyártott kivehető főző egység új generációja. Az olasz rafinéria itt öltött új formát, a csészemelegítőnek használt sönt ellenállás + elektronikus hajtómű vezérléssel.
Ez a vezérlés páros a mai napig ad munkát, ugyanis hajlamos csak úgy leégni.
Azt viszont el kell ismerni, hogy máig működnek, és hasonlóan igénytelen, mint az ősanya.
Sokszor elmondtuk már ügyfeleinknek, hogy a kivehető főző egység nem lehetőség, hanem minimum hetente egyszer kötelezően kiemelendő, és elmosogatandó alkatrész.
Az nem gép hiba, ha kukacok másznak ki a mellé esett zaccból.
Ja, mert minden Saeco közös jellemzője, hogy félre rak egy kis kávét a főző egység alá. Ezt nem jószívűségből teszik, egyszerűen ilyenek.
A "Saeco ízű" kávé könnyedén elérhető némi elhanyagolás után:)
Kazánja a kezdetekben aluminiumból volt, hamar vizkövesedett, majd szivárgott is. Később Uniós előírások miatt áttértek az acél cső kazánokra, melyek ugrásszerű minőség javulást hoztak a vízrendszerben.
Vízkőoldó programról túlzás beszélni, egy bizonyos adagszám után világít egy piros lámpa, ami a vízkőmentesítés szükségességét jelzi.
Ügyesebb/képzettebb felhasználók ezt a jelzést egy hosszú gőzgomb nyomással törlik, hogy aztán jó alaposan, menthetetlenül leduguljon a cső kazán.
Egy általános "szerviz" bruttó 7-15 ezer forint között van. Ezért a teljes vízrendszer ki van savazva, új tömítésekkel összerakva, főző egység felújítva, daráló bekalibrálva.